Grupa EPL

Wystąpienie dot. przepisów w sprawie hurtowych rynków usług roamingu w Unii Europejskiej

Zachęcamy do obejrzenia wystąpienia prof. Rosatiego dot. przepisów w sprawie hurtowych rynków usług roamingu w Unii Europejskiej. Od 15 czerwca 2017 r. opłaty za roaming w Unii mają być całkowicie zniesione. Jest to konkretny przykład korzyści płynącej z integracji europejskiej.

czytaj dalej

Wystąpienie na temat funduszu rynku pieniężnego

Zachęcamy Państwa do wysłuchania wystąpienia Prof. Rosatiego na temat funduszu rynku pieniężnego. W swoim wystąpieniu profesor Rosati porusza kwestie możliwych korzyści wprowadzenia rozporządzenie dotyczące money market funds

czytaj dalej

Wystąpienia na posiedzeniu plenarnym dot. nielegalnej aneksji Krymu

W czwartek, 16 marca odbyła się debata w sprawie ukraińskich więźniach politycznych w Rosji i sytuacji na Krymie, podczas której Prof. Rosati zabrał głos, zaznaczył, że marzec 2017 roku to trzecia, smutna rocznica nielegalnej aneksji Krym przez Rosja. Ponadto, Prof. Rosati zwrócił uwagę, że podczas gdy okupacja tego terytorium trwa, prawa człowieka są systematycznie naruszane przez Rosję nie tylko na tym terytorium. Prof. Rosati podkreślił, że Rada powinna zastanowić się nas zwiększeniem sankcji na Rosję, a Komisja musi niezwłocznie zaapelować do Rosji o wypuszczenie więźniów politycznych.

 

Zachęcamy to zapoznania się z przemówieniem Prof. Rosatiego!

czytaj dalej

Quiz wiedzy o Unii Europejskiej - część VI

czytaj dalej

Debata o pogorszeniu się sytuacji we wschodniej Ukrainie

O potępieniu agresji rosyjskiej, uspokojeniu sytuacji i przedłużeniu sankcji - obejrzyjcie wystąpienie prof. Rosatiego w Strasburgu dot. sytuacji na wschodniej Ukrainie!

czytaj dalej