Grupa EPL

Marsz Wolności

Dziękujemy wszystkim 100 000 osób które były na marszu!

Ulicami Warszawy przeszedł wielki Marsz Wolności. 100 000 osób biorąc udział w tej demonstracji pokazał swój sprzeciw przeciwko niszczeniu szkoły, zwalczaniu niezależnych samorządów, upolitycznianiu sądów i antyeuropejskiej polityce PiS. 

Marsz Wolności organizowała Platforma Obywatelska, zaproszone do udziału w nim były inne partie opozycyjne oraz organizacje sprzeciwiające się działaniom PiS jak federacje samorządowe, Związek Nauczycielstwa Polskiego czy organizacje rodzicielskie. 

Marsz Wolności to kolejna wielka manifestacja sprzeciwu wobec polityki PiS, sprzeciwu powszechnego i zdecydowanego. PiS prędzej niż później straci władzę i musi zdawać sobie sprawę z konsekwencji tego co teraz robi. Dziękujemy wszystkim 100 000 osób które były na marszu! To wspaniałe widzieć tylu ludzi zjednoczonych w tak kluczowych sprawach.

czytaj dalej

Działania Komisji Europejskiej w sprawie prania brudnych pieniędzy i agresywnego planowania podatkowego

Transparencja podatkowa, walka z praniem brudnych pieniędzy i z agresywnym planowaniem podatkowym są jednym z priorytetowych działań Komisji Jean-Claude’a Junckera, popieranym przez Parlament Europejski. Liczne dokumenty legislacyjne dotyczące tych spraw zostały już wdrożone, a Parlament Europejski wraz z Radą pracują nad kluczowym, lecz kontrowersyjnym dokumentem dotyczącym publikowania informacji podatkowych przez duże przedsiębiorstwa (tzw. public country-by-country reporting). To właśnie o tych detalach i o przyszłych działaniach Komisji Europejskiej członkowie Komisji Śledczej ds. Prania Pieniędzy. Unikania Opodatkowania i Uchylania się od Opodatkowania (PANA) będą rozmawiać z komisarzem ds. ekonomicznych i finansowych, podatków i ceł Pierrem Moscovici. 

czytaj dalej

Europejska E-karta usług

Na środowym posiedzeniu Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów odbła się pierwsza wymiana poglądów na temat projektu dyrektywy w sprawie ram prawnych i operacyjnych europejskiej e-karty usług. Podstawowym celem projektu jest zmniejszenie obciążeń administracyjnych dla wskazanej grupy usługodawców, którzy zamierzają rozszerzyć działalność na inne państwa członkowskie. E-karta będzie dobrowolnym narzędziem, które pozwoli na uniknięcie wielu przeszkód administracyjnych, między innymi obowiązku wypełniania formularzy w językach obcych, niepewności w kwestii obowiązujących przepisów. Wszystkie formalności będą dokonywane w formie elektronicznej. Prof. Dariusz Rosati jest sprawozdawcą cienie z ramienia Grupy EPL. 

czytaj dalej

Wywiad z prof. Rosati

Polska w ruinie - to hasło niestety staje się aktualne

O sytuacji w Polsce, i pracy ministrów rządu PiS, ale też o wyborach we Francji i o Korei Północnej. Zapraszamy do lektury wywiadu dla Radio ZET!

czytaj dalej

13 lat Polski w UE

13 lat temu Polska weszła do Unii Europejskiej. Bardzo dobrze wykorzystaliśmy ten czas. Jest to nasz wspólny sukces. #UE13lat

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku.

 

czytaj dalej